تعمیرات موبایل

ساخت وبلاگ

کاری که شما باید انجام دهید این است که از راهنمای تعمیرات موبایل بسیار مفید رفع اشکال زیر استفاده کنید تا به مشکل بلندگوی گوشی خود و روش رفع آن پی ببرید.

مرحله ۱ : شناسایی مشکل

” هیچ صدایی از بلندگو بیرون نمی آید”

اگر با این مشکل مواجه شدید، چند دلیل می تواند داشته باشد. برای مثال، شما ممکن است از یک هدست یا وسیله دیگری استفاده کرده باشید که باعث ایجاد مشکل در بلندگو شده باشد. در هر صورت شما به مشکل برخورده اید. به مرحله دوم توجه کنید.

مرحله ۲ :

تعمیرات موبایل -هرگونه وسایل اضافی مورد استفاده همانند هدست را کنار بگذارید و یک پیام آزمایشی بر روی پست صوتی خود قرار دهید.

پیام های پست صوتی خود را چک کنید و پیام آزمایشی را اجرا کنید.

اگر صدای پیام را شنیدید، پس مشکل از هدست است و باید آن را تعویض کنید.

اگر صدای پیام را نشنیدید مرحله سوم را مطالعه کنید.

مرحله ۳ :

یک کلیپ ویدئویی آزمایشی صدادار بسازید و صدای خود را به مدت چند ثانیه در آن ذخیره کنید.

صدای ضبط شده را بر روی بلندگوهای خارجی خود اجرا کنید.

اگر صدای آن را می شنوید پس بلندگو سالم است.

اگر صدای آن را نمی شنوید سعی کنید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

اگر این عمل سودمند بود که عالی است! اگر سودمند نبود مرحله چهارم را مطالعه کنید.

تعمیرات موبایل

مرحله ۴ :

اگر هیچ یک از مراحل بالا نتوانست مشکل بلندگوی اندرویدی شما را رفع کند گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات برید. گوشی شما ممکن است دچار ایراد سخت افزاری شده باشد، که بدین معناست که باید بلندگوی دستگاه تعویض شود.

گوشی های همراه ابزارهای گران قیمتی هستند که ما به طور دائمی در طول زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنیم. ایرادهای جزئی بسیار آزار دهنده تر از ایرادهای کلی هستند. اما داشتن مشکل بلندگوی اندرویدی آخر دنیا نیست. وقتی هدست خود را جدا می کنید بلندگوها را تست کنید و در صورت لزوم به سرعت آن را به نزدیک ترین فروشنده سامسونگ ببرید، از شما پشتیبانی خواهد شد و به سرعت کار شما انجام می شود.

تعمیرات موبایل...
ما را در سایت تعمیرات موبایل دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 254 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 4:09

اگر هنگام عکس گرفتن با مشکل سیاه شدن تصویر رو به رو می شوید و یا لکه های بنفش یا آبی روی صفحه می بینید و روی عکس های گرفته شده با دوربین نیز مشخص میشوند این علایم نشان می دهد که دوربین آیسایت شکسته و یا خراب است.

ما در این مقاله بهترین روش های عیب یابی و تعمیرات موبایل دوربین پشتی آیفون را برای مدل های ۵، ۴ و ۴s در اختیار شما میگذاریم.

نحوه عیب یابی دوربین آیسایت  در آیفون ۵ :

مشکل وجود لکه های بنفش روی عکس های این مدل از آیفون بسیار رایج است . اگر یک سطح سفید برای عکس گرفتن انتخاب کنید به راحتی متوجه می شوید آیا دوربین موبایلتان دچار مشکل لکه بنفش هست یا نه؟ اشکالات متداول دیگر مثل رگه رگه بودن تصویر یا از جا درآمدن لنز دوربین است که این مشکل با باز کردن و جاگذاری صحیح قطعات در کیس آیفون حل می شود و بقیه مشکلات دوربین آیفون فقط با تعویض دوربین آیسایت آن قابل حل است.

نحوه عیب یابی دوربین آیسایت  در آیفون ۴s :

تعمیرات موبایل دوربین این نوع آیفون تقریبا کار ساده ای است . برای تعویض حتما باید قطعه دوربین خود این موبایل تهیه شود . اگر پوشش لنز شکسته یا ترک خورده باشد، باید کل درپوش پشتی موبایل نیز تعویض شود . اگر مشکلاتی از قبیل پیکسله شدن تصویر، دیدن خطوطی روی تصویر دارید  یا این که هنگام اجرای برنامک (app)، شاتر دوربین باز نشده یا گیر میکند، باید کل دوربین تعویض شود.

نحوه عیب یابی دوربین آیسایت  در آیفون ۴ :

روش های عیب یابی دوربین آیفون ۴ مشابه آیفون۴s است و هیچ گونه تفاوتی ندارد .

نحوه عیب یابی  آیفون ۳G و ۳GS :

تعمیرات موبایل قطعه دوربین این مدل های آیفون با قیمت ارزان و مناسب در دسترس بوده و تعویض آن آسان انجام میگیرد.

ابزارها و قطعاتی که برای این کار مورد نیاز است : قطعه کامل دوربین آیسایت ، ست پیچ گوشتی مخصوص باز کردن موبایل ، ست پیچ گوشتی استاندارد فیلیپس یا ساعتی ،  پنس ، تیغ جراحی

روش تعمیرات موبایل به این صورت است که قبل از انجام هرکاری باید گوشی موبایل خاموش شود . سپس با پیچ گوشتی مخصوص موبایل دو پیچ کناری درگاه اتصال داک گوشی را باز کرده و کنار بگذارید. این دو هم اندازه و از دیگر پیچ های دیگر گوشی متمایز هستند . به آرامی درپوش را با کمی فشار انگشت شست دست خود به سمت پایین کشیده و از پشت موبایل بلند کرده ، سپس باتری را همراه بست نگهدارنده اش جدا کنید . با به کار بردن پیچ گوشتی استاندارد فیلیپس دو پیچی که باتری را در جایش نگه می دارد باز کنید . طول این پیچ ها با هم متفاوت است، پس به یاد داشته باشید هر یک را از کجا باز کرده اید. آن یکی که کمی بلندتر است، پیچ انتهایی است. یک بست نگهدارنده کوچک هم وجود دارد که جای آن در محل بسته شدن پیچ اولی است. برای برداشتن آن از پنس استفاده کنید. اکنون نوک پیچ گوشتی تخت را زیر بست باتری انداخته و آن را به آرامی از جایش در آورید ، گوشی را چرخانده و از کنار جای دکمه های ولوم صدا، به آرامی زیر باتری انداخته و باتری را از جایش درآورده و بردارید. فقط دقت کنید که زیاد به باتری فشار نیاورید.

سپس پوشش بالای بورد مقیاسی را بردارید . برای از جا درآوردن پوشش فلزی نقره ای رنگ بورد مقیاسی (logic) که دوربین را محافظت میکند ابتدا چهار عدد پیچ را با استفاده از پیچ گوشتی ساعتی و با حفظ جای آنها باز کرده سپس با استفاده از پنس یا پیچ گوشتی تخت، پوشش بورد را از جایش بلند کنید. دقت داشته باشید در انتهای پوشش یک بست کوچک ظریف قرار دارد، باید مراقب باشید به این بست زیاد فشار نیاورید. فقط باکمی فشار دادن انتهای پوشش به سمت پایین، با کمی سر دادن صفحه پوشش را از جایش خارج کرده و بردارید.

با استفاده از پنس یا پیچ گوشتی تخت ظریف، به آرامی دوربین را از روی بورد بلند کنید.قطعه جدید دوربین آیفون را روی بورد مقیاسی در جای قطعه دوربین معیوب گذاشته و به آرامی کمی روی بورد به سمت پایین فشار دهید تا جا بیفتد .حالا دوباره باید با استفاده از پیچ گوشتی ساعتی، پیچ های پوشش فلزی بورد لجیک را سر جای اصلی شان بسته و محکم کنید وپوشش فلزی بورد را جا بیندازید.

باتری و بست نگهدارنده سیم را سرجایشان انداخته و بست کابل را پیش از جا زدن باتری، طوری جا بیندازید که جای پیچ های آن با زیرش منطبق باشند . باتری را سر جایش قرار داده و به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا حسابی در کیس گوشی جا بیفتد. با استفاده از پیچ گوشتی ساعتی پیچ اولی بست نگهدارنده را سر جایش محکم کنید. هنگام پیچ کردن بست را با دست دیگرتان، در جایش ثابت کنید تا پیچ بسته شود.

حالا درپوش را با چهار گوشه موبایل منطبق ساخته و سر جایش قرار دهید . درپوش را ملایم با کمی فشار دادن با انگشت شست دست جا بیندازید . هنگامی که درپوش پشتی آیفون سر جایش قرار گرفت، دو عدد پیچ آن را سر جاهایشان گذاشته و با پیچ گوشتی مخصوص موبایل محکم کنید . حالا میتوانید با آیفون خوذ عکس های خاطره انگیزی بیاندازید.   تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل...
ما را در سایت تعمیرات موبایل دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 278 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 4:51

تعمیرات موبایل

مرحله۱

سشوار را در حرارت متوسط قرار دهید.

به آرامی سشوار را روی درز های پشتی گوشی حرکت دهید. همواره اجازه ندهید سشوار از فاصله ی ۶-۱۰ سانتی متری به گوشی نزدیک تر شود.

سشوار را به مدت یک دقیقه روی گوشی حرکت دهید تا مواد چسبناک نگه دارنده ی گوشی شل شوند.

مرحله۲

هنگامی که مواد چسبنده شل شدند ابزار مکنده تان را در بالا-وسط گوشی قرار دهید و به آرامی عقب بکشید.

توجه

فقط مقداری بکشید که یک فضای کوچک ایجاد شود.

مرحله۳

هنگامی که فضای کافی ایجاد شد ابزار پلاستیکی مانند پیک گیتار وارد درز گوشی کنید.

ابزارتان را در امتداد اضلاع حرکت دهید تا مواد چسبناک زیر کاور شل شوند.

تعمیرات موبایل

مرحله۴

هشدار

با کشیدن خیلی سریع یا شدید ممکن است پشت گوشی را بشکند.

وقتی که مواد چسبناک به اندازه کافی شل شدند، ابزار مکنده تان را به آرامی بالا بکشید تا کاور پشتی از گوشی جدا شود.

توجه

مواد چسبناک باقی مانده باید برای اسمبل گوشی کافی باشد ولی، با یک بار باز شدن گوشی خاصیت ضد آب بودن آن از بین می رود.

مرحله۵

حال که کاور پشتی جدا شده، دسترسی به باتری و اتصالات آن امکان پذیر است.

با ابزاری پلاستیکی به آرامی متصل کننده را از مادربورد جدا کنید.

با استفاده از انگشتتان بقیه ی مواد چسبناک را جدا کنید.

مرحله۶

با ابزار پلاستیکی نوار چسبناک سفید رنگ را از پایین باتری جدا کنید.

با انگشتتان بقیه ی نوار را از روی باتری جدا کنید.

مرحله۷

ابزاری پلاستیکی و محکم را در امتداد ضلع راست باتری بکشید تا مواد چسبناک بین باتری و قاب آن شل شوند.

تعمیرات موبایل

هشدار

کابل های فلکس به طور عمودی در پایین گوشی و زیر باتری وجود دارند و به سادگی صدمه می بینند، ابزارتان را تنها در قسمت مشخص شده قرار دهید.

ابزار پلاستیکی را در پایین-وسط باتری قرار دهید تا مواد چسبناک آن شل شوند. ابزارتان را عمودی زیر باتری قرار داده و باتری را به دقت بالا دهید تا جدا شود. این کار ممکن است بدلیل مواد چسبناک قوی نیاز به زمان نسبتا زیادی داشته باشد.

مرحله۸

یک پیچ چهارسوی ۳ میلی متری در سمت راست-بالا مادربورد را باز کنید. مادربورد مدار سبز/ نقره ای بالا گوشی است.

تعمیرات موبایل

مرحله۹

با ابزار پلاستیکی از بالا و پایین محفظه ی پلاستیکی آن را بالا دهید. محفظه سیاه رنگ است و در گوشه ی بالا-راست گوشی قرار دارد.

کاور شارژ گوشی واقع در بالای ضلع راست را باز کنید. این باید باعث شود محفظه ی مشکی به سادگی از جایش درآید.

توجه

جدا کردن محفظه ممکن است سخت باشد، کافی است به آرامی همینطور آن را بالا دهید و بکشید تا جدا شود.

همچنین ببینید:  راهنمای تصویری نحوه افزودن یا حذف کردن یک شماره از لیست رد تماس موبایل ال جی LG G4

مرحله۱۰

با ابزار پلاستیکی، به آرامی نوار قرمز در گوشه بالا-راست را از مادربورد بلند کنید.

با انگشتتان قطعه را بلند کنید تا دوربین جلو جدا شود. این قطعه باید به سادگی جدا شود  تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل...
ما را در سایت تعمیرات موبایل دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 232 تاريخ : شنبه 3 مهر 1395 ساعت: 3:53