روش های عیب یابی و تعمیرات دوربین انواع آیفون

ساخت وبلاگ

اگر هنگام عکس گرفتن با مشکل سیاه شدن تصویر رو به رو می شوید و یا لکه های بنفش یا آبی روی صفحه می بینید و روی عکس های گرفته شده با دوربین نیز مشخص میشوند این علایم نشان می دهد که دوربین آیسایت شکسته و یا خراب است.

ما در این مقاله بهترین روش های عیب یابی و تعمیرات موبایل دوربین پشتی آیفون را برای مدل های ۵، ۴ و ۴s در اختیار شما میگذاریم.

نحوه عیب یابی دوربین آیسایت  در آیفون ۵ :

مشکل وجود لکه های بنفش روی عکس های این مدل از آیفون بسیار رایج است . اگر یک سطح سفید برای عکس گرفتن انتخاب کنید به راحتی متوجه می شوید آیا دوربین موبایلتان دچار مشکل لکه بنفش هست یا نه؟ اشکالات متداول دیگر مثل رگه رگه بودن تصویر یا از جا درآمدن لنز دوربین است که این مشکل با باز کردن و جاگذاری صحیح قطعات در کیس آیفون حل می شود و بقیه مشکلات دوربین آیفون فقط با تعویض دوربین آیسایت آن قابل حل است.

نحوه عیب یابی دوربین آیسایت  در آیفون ۴s :

تعمیرات موبایل دوربین این نوع آیفون تقریبا کار ساده ای است . برای تعویض حتما باید قطعه دوربین خود این موبایل تهیه شود . اگر پوشش لنز شکسته یا ترک خورده باشد، باید کل درپوش پشتی موبایل نیز تعویض شود . اگر مشکلاتی از قبیل پیکسله شدن تصویر، دیدن خطوطی روی تصویر دارید  یا این که هنگام اجرای برنامک (app)، شاتر دوربین باز نشده یا گیر میکند، باید کل دوربین تعویض شود.

نحوه عیب یابی دوربین آیسایت  در آیفون ۴ :

روش های عیب یابی دوربین آیفون ۴ مشابه آیفون۴s است و هیچ گونه تفاوتی ندارد .

نحوه عیب یابی  آیفون ۳G و ۳GS :

تعمیرات موبایل قطعه دوربین این مدل های آیفون با قیمت ارزان و مناسب در دسترس بوده و تعویض آن آسان انجام میگیرد.

ابزارها و قطعاتی که برای این کار مورد نیاز است : قطعه کامل دوربین آیسایت ، ست پیچ گوشتی مخصوص باز کردن موبایل ، ست پیچ گوشتی استاندارد فیلیپس یا ساعتی ،  پنس ، تیغ جراحی

روش تعمیرات موبایل به این صورت است که قبل از انجام هرکاری باید گوشی موبایل خاموش شود . سپس با پیچ گوشتی مخصوص موبایل دو پیچ کناری درگاه اتصال داک گوشی را باز کرده و کنار بگذارید. این دو هم اندازه و از دیگر پیچ های دیگر گوشی متمایز هستند . به آرامی درپوش را با کمی فشار انگشت شست دست خود به سمت پایین کشیده و از پشت موبایل بلند کرده ، سپس باتری را همراه بست نگهدارنده اش جدا کنید . با به کار بردن پیچ گوشتی استاندارد فیلیپس دو پیچی که باتری را در جایش نگه می دارد باز کنید . طول این پیچ ها با هم متفاوت است، پس به یاد داشته باشید هر یک را از کجا باز کرده اید. آن یکی که کمی بلندتر است، پیچ انتهایی است. یک بست نگهدارنده کوچک هم وجود دارد که جای آن در محل بسته شدن پیچ اولی است. برای برداشتن آن از پنس استفاده کنید. اکنون نوک پیچ گوشتی تخت را زیر بست باتری انداخته و آن را به آرامی از جایش در آورید ، گوشی را چرخانده و از کنار جای دکمه های ولوم صدا، به آرامی زیر باتری انداخته و باتری را از جایش درآورده و بردارید. فقط دقت کنید که زیاد به باتری فشار نیاورید.

سپس پوشش بالای بورد مقیاسی را بردارید . برای از جا درآوردن پوشش فلزی نقره ای رنگ بورد مقیاسی (logic) که دوربین را محافظت میکند ابتدا چهار عدد پیچ را با استفاده از پیچ گوشتی ساعتی و با حفظ جای آنها باز کرده سپس با استفاده از پنس یا پیچ گوشتی تخت، پوشش بورد را از جایش بلند کنید. دقت داشته باشید در انتهای پوشش یک بست کوچک ظریف قرار دارد، باید مراقب باشید به این بست زیاد فشار نیاورید. فقط باکمی فشار دادن انتهای پوشش به سمت پایین، با کمی سر دادن صفحه پوشش را از جایش خارج کرده و بردارید.

با استفاده از پنس یا پیچ گوشتی تخت ظریف، به آرامی دوربین را از روی بورد بلند کنید.قطعه جدید دوربین آیفون را روی بورد مقیاسی در جای قطعه دوربین معیوب گذاشته و به آرامی کمی روی بورد به سمت پایین فشار دهید تا جا بیفتد .حالا دوباره باید با استفاده از پیچ گوشتی ساعتی، پیچ های پوشش فلزی بورد لجیک را سر جای اصلی شان بسته و محکم کنید وپوشش فلزی بورد را جا بیندازید.

باتری و بست نگهدارنده سیم را سرجایشان انداخته و بست کابل را پیش از جا زدن باتری، طوری جا بیندازید که جای پیچ های آن با زیرش منطبق باشند . باتری را سر جایش قرار داده و به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا حسابی در کیس گوشی جا بیفتد. با استفاده از پیچ گوشتی ساعتی پیچ اولی بست نگهدارنده را سر جایش محکم کنید. هنگام پیچ کردن بست را با دست دیگرتان، در جایش ثابت کنید تا پیچ بسته شود.

حالا درپوش را با چهار گوشه موبایل منطبق ساخته و سر جایش قرار دهید . درپوش را ملایم با کمی فشار دادن با انگشت شست دست جا بیندازید . هنگامی که درپوش پشتی آیفون سر جایش قرار گرفت، دو عدد پیچ آن را سر جاهایشان گذاشته و با پیچ گوشتی مخصوص موبایل محکم کنید . حالا میتوانید با آیفون خوذ عکس های خاطره انگیزی بیاندازید.   تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل...
ما را در سایت تعمیرات موبایل دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 279 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 4:51